teisipäev, 1. juuni 2010
Spartakiaad
HÕulii!
Täna, 01. juunil, toimus SKA spordihooaja kokkuvõte ja jagati kätte viimased SKA meistrivõistluste auhinnad. Ei pea olema eriline geenius arvamaks, et kes võttis koorekihi (enamus kringlid, suurima tordi ja karikad) auhinnalaualt :D
Läbi 2009/2010. õppeaasta toimunud, spordikeskuse poolt organiseeritud, SKA erinevate meistrivõistluste tulemused märgiti üles ning pandi kokku "Spartakiaadi" üldarvestuse tabelisse. Spartakiaadi arvestuses toimusid järgmised võistlused: sügiskross, kevadkross, korvpall, saalihoki, kangi surumine, sõudeergomeeter, võrkpall, kergejõustik, sisekergejõustik, male, ujumine, võistkondlik sõudeergomeeter, lauatennis, jalgpall ja suusatamine. Pallimängud olid naistele ja meestele eraldi.
Toimunud 15-st võistlusest võitis meie, RS060, kursus 6 esikohta (kangi surumine, sõudeergomeeter nii võistkondlik kui individuaalne, lauatennis, kevadkross, jalgpall) ja 4 korral jäime teiseks (korvpall, saalihoki, ujumine, suusatamine). Kahetsusväärne lugu oli ainult kergejõustikuga, kust me ei võtnud kummastki võistlusest osa. Me lihtsalt ei ole kergejõustiku inimesed.
Spartakiaadi arvestuses tuli teisele kohale Politsei-Piirivalve kolledži esimene kurus BS090 ning kolmandaks tuli Päästekolledži teine kursus - RS080.
Meie võit on seda uhkem, et meil on kooli üks väikseimaid kursuseid - 10 tublit kadetti ning igaühel oli tükike panust võidu koju toomisel :)
Täname toreda ja sportliku aasta eest SKA Spordikeskust ning meile tublit konkurentsi pakkunud kaas tudengeid.
PS! Kunst ei ole kunsti teha, vaid kunstis kunsti näha!
pühapäev, 30. mai 2010
Meenutame ... :)
Üks pilt pidi rohkem ütlema kui tuhat sõna!!!
Ja nautige suvise jalgpalli MM-i laule ;)
Ja nautige suvise jalgpalli MM-i laule ;)
teisipäev, 18. mai 2010
Jalgpall
Rõõmustavad uudised prauad ja härrased blogi lugejad!
Nimelt õnnestus meil, pääste IV kursusel, võita SKA jalgpalli MV-l pääste esimest ja teist kursust. Esimesi seisuga 2:0 ja teist kursust väga pingelises matsis 2:1. Seekord pääsesid maksvusele kogemused ja törts õnne. Samuti oleks pidanud mängima korrektsiooni eriala poistega, kuid neil ei õnnestunud võistkonda kokku saada ....
Meie, RS060, kooseisus mängisid: väravas (tõenäoliselt turniiri parim) Taavi Tilk, kaitses Rainer Treilmann ja Tauno Sau, keskväljamootor Raido Jalas ning ründeässad Aleksandr Stepušin ja Allar Siiroja.
Naiste jalgpalli finaalis võitis finantsi lõpukursus korrektsiooni neidusid 2:0.
Hüva Leili!
reede, 14. mai 2010
SUVI
Terekest!
Vahepeal on jällegi palju verd südamest läbi pumbatud ning pääste IV kursus, RS060, on lõpetamas Sisekaitseakadeemiat. Lõppenud on eelkaitsmise järelkaitsmine kust kõigil õnnestus kenasti läbi saada ja nüüdseks on juba oma lõputööd kirjastusse köitmiseks antud. Juuni alguses on kaitsmine ja kui kõik kenasti läheb, siis 17. juuni ootame kõiki NOKIA kontserdisaali meie lõpetamisele :)
Kuid ennem veel, kui kooli lõpetame toimub meil huvitavaid ja loodetavasti meeldejäävaid üritusi. Spordi poolelt on käimas SKA lauatennise meistrivõistlused, kus meie omadest sai Pirx naistearvestuses II koha. Meestel käivad veel play-offid. Uuuest nädalast algab SKA jalka turniir, kus lootust võita on mitmel :D Võistlustules on kaks naiskonda ja neli meeskonda, kusjuures neljast kolm võistkonda on päästekolledžist ehk esimene, teine ja neljas kursus. Ilmselt oleks ka kolmas kursus, kui nad praktikal või Väike-Maarjas olema ei peaks.
Meelelahutuses on tulemas SKA grillfest. Loodetavasti on rahvast rohkem, kui kahel eelmisel aastal, juttude poolest peaks nii minema :)
Meeleolukaid õhtuid on olnud ja ilmselt tuleb ka veel ennem lõppu, aga kõik need ei kannata kirjatrükki :D
Tsäu-pläu!
reede, 30. aprill 2010
Mis toimub?!?
Tere karvased ja sulelised :)
Millega me siis tegeleme ja mida põnevat või igavat on tulemas?
Kõigepealt tahaksin noomida meie akadeemia peret, et vereloovutamisel oli nii vähe osavõtjaid. Kahjuks käib see ka meie, RS060, kursuse kohta. Kui meie omadel on mingigi vabandus, siis mis teistel on? :)
Passiivsuse kontrolliks korraldab SKA spordiklubi 4.mail rulluisu teisipäevaku. Kohale tuleb ka rulluisu treener kes hakkab näpunäiteid jagama. Ürituse algus on kella viie paiku õhtul ning kellel uiske ei ole saab need laenutada velodroomilt (poole summast maksab spordiklubi ;)
Täna tuli ka üks suur uudis, et tõenäoliselt saab akadeemia rektoriks 3. juunil Lauri Tabur, kes valitakse ametisse viieks aastaks. Nii et lõpetamisel saame uue rektori käepigistuse, salamisi loodame ka endise rektori Priit Männiku käepigistust, sest tema oli meiga ikkagi neli väga huvitavat aastat.
Valusat kukkumist rullidel ;)
laupäev, 24. aprill 2010
Eelkaitsmine
On jõudnud kätte kõige olulisem aeg meie nelja aastase õppeperioodi jooksul. Lõppenud on loengud ning tuleb lõpetada, viimistleda ja "maha müüa" oma lõputöö. Soomest ekskursioonilt tagasi tulles oli juba järgmine päev mõnel mehehakatisel lõputöö eelkaitsmine. Kokku oli eelkaitsmist kolmel päeval. Esimesel päeval operatiivtööga seotud teemad, teisel päeval järelevalve ja kolmandal demineerimine ning ülejäänud pudi-padi a´la kriisireguleerimine ja ennetus.
Eelkaitsmine seisnes lõputöö esitlemises 7-10 minuti jooksul ning pärast komisjoni küsimustele vastamises. Komisjoni kuulusid Päästekolledži direktor, direktori asetäitja, õppejõud ja Päästeametist paar ametnikku.
Tulemused eelkaitsmisel ei olnud just kõige roosilisemad, kui üldist pilti hinnata. Meie kursuselt pääses otse lõppkaitsmisele kolm ja tingimisi sai seitse.Tingimisi tähendab seda, et 7. maiks on vaja puudused ära likvideerida ja 10.-11. mai uuesti lõputööd kaitsta. Hea selles mõttes, et saab veel lõppkaitsmiseks esinemist ja kõnet harjutada ::D kuigi hää oleks ilma selle järel eelkaitsmiseta.
Loodame, et kõik saavad ikka lõppkaitsmisele ja diplomi kätte :)
NB! Hetke olukord on küll sitt, kuid see on meie tuleviku väetis! (Meri)
neljapäev, 22. aprill 2010
Ekskursioon Pelastuskoulu
Esmaspäeva 19. aprilli varahommikul kell 06:28 startis Päästekolledži IV kursus Sisekaitseakadeemia väravast väikese, kuid mahuka Mersu bussiga D-terminali, et sõita laevaga Helsingisse külastamaks Helsinki Pelastuskoulu ehk Päästekooli. Helsingi sadamas ootas meid Helsingi Päästekooli kaks väike-bussi koos juhtidega ning viisid meid kooli. Päästekoolis võttis meid vastu kooli direktor Matti Waitinen alias vunts, kes tutvustas ja kiitis oma õppeasutust. Soomes on kokku kaks päästekooli, millest ühes saab ka kõrgharidust omandada. Helsingi Pelastuskoulus saab ainult erialase hariduse.
Helsingi Päästekoolis saab õppida meie mõistes tõrjuja-päästja-parameedikuks. Parameedikuks on vaja sellepärast, et 24 tunnisest valvevahetusest ollakse 12 tundi suure punase auto peal ja 12 tundi väiksemas ehk kiirabis.
Ennelõunat kuulasime loengut turvalisuskoolitusest Soomes, meie mõistes tähendab see ennetustööd. Loeng oli soome keeles, millest meie loomulikult suurt aru ei saanud. Tõlkideks tulid kaasa õppejõud Alar Valge, Tarmo Kull ning õppereferent Epp Näpp. Tänud neile asjaliku ja meeldejääva reisi eest.
Peale lõunasööki suundusime kohalikule õppeväljakule, mis asub Helsingi linnas ning seetõttu on seal harjutusteks piiratud võimalused. Seal olid olemas külmsuitsu ning gaasiküttega majakesed, autolõikamis- ja varinguplats ning mõned tsisternid ohtlike ainete jaoks. Enamus harjutusi teevad Helsingi päästjad linnas erinevatel objektidel, mis tagab ka väga hea võimaluse tähtsamate objektide õppimiseks.
Päästekoolist suundusime maa-alla, kus oli vanade päästeautode muuseum. Samuti oli seal väga palju mootorpritse ja tsiviilkaitse varustust (näiteks taskulampe). Sealt suundusime edasi Helsingi 1952. aasta olümpiastaadionile, kuhu on tehtud hostel. Taavi Tilk magas ilmselt samas voodis, kus ´52. aastal magas Paavo Nurmi, vähemalt ta ise arvab ja loodab seda. Naisterahvad said kahese toa ning meessoost isikud ööbisid kümnekesi ühes numbritoas. Hostel ei olnud just viie tärniga, kuid Sisekaitseakadeemia ühikaga kannatab võrdlust küll. Asjad ööbimispaika ära viidud, suundusime edasi Helsingi teise päästekomandosse, kus oli ka tuletõrjemuuseum. Seal tehti meile väga sisukas ja huvitav ekskursioon.
Sealsamas komando all asus ka väike pubi moodi nurgake, kus on võimalik nö rihm lõdvaks lasta. Meid võtsid seal vastu kaks päästekooli õpilast, kes õpivad spetsialistiõppes. Rääkisime üldisest elust ja olust, et kuidas pääste süsteem nendel ja kuidas meil töötab. Jutu kõrvale pakuti erinevaid suupisteid ja soomlaste Olvi. Õhtu jätkus jalutuskäiguga läbi Helsingi linna ööbimispaika, kus jätkus väike istumine ja jutu puhumine ilma võõrustajateta, kuid rohke huumoriga. (Mõni mees naeris lausa munad märjaks – silmamunad)
Järgmise päeva hommikul poole kaheksast saime süüa ning peale seda suundusime jällegi päästekooli, et tutvuda nende arvuti programmiga (Firestudio 4), millega nad harjutavad päästeala sündmuste lahendamist ja raadiosidet. Samuti näidati meile filmi kooli lõpetamiseks vajalikust lõpuharjutusest, mis kestab 24 tundi. Selle jooksul sooritavad nad erineva raskusastmega sündmusi.
Teisipäeval peale lõunasööki suundusime Helsingi suurimasse komandosse H1. Seal tutvustati erinevat tehnikat ning päästekomando elu. Tehnika võrreldes Eesti komandodega on väga mitmekülgne ja võimalusi tundus olevat palju rohkem. Näiteks on neil olemas spetsiaalse varustusega päästeauto puhtalt päästetööde jaoks ning selle auto liikmeid kutsuti pioneerideks, nemad tulekustutamisega ei tegele, selleks on teine auto ja meeskond.
Uhkest päästekomandost läksime tagasi pelastuskoulu viimast kohvi ja saiakest sööma ning meie poolt anti üle tänutäheks mõningad akadeemia meened. Seepeale sõidutati meid sadamasse, kust saime oma tagasisõidu piletid ning läksime viimast tutvust või siis hüvastijättu tegema Helsingi linnaga.
Lõpetavatele kursustele meie poolt edukat põrumist lõputöödel ja teistele õppimis rohket kevadet.
Helsingi Päästekoolis saab õppida meie mõistes tõrjuja-päästja-parameedikuks. Parameedikuks on vaja sellepärast, et 24 tunnisest valvevahetusest ollakse 12 tundi suure punase auto peal ja 12 tundi väiksemas ehk kiirabis.
Ennelõunat kuulasime loengut turvalisuskoolitusest Soomes, meie mõistes tähendab see ennetustööd. Loeng oli soome keeles, millest meie loomulikult suurt aru ei saanud. Tõlkideks tulid kaasa õppejõud Alar Valge, Tarmo Kull ning õppereferent Epp Näpp. Tänud neile asjaliku ja meeldejääva reisi eest.
Peale lõunasööki suundusime kohalikule õppeväljakule, mis asub Helsingi linnas ning seetõttu on seal harjutusteks piiratud võimalused. Seal olid olemas külmsuitsu ning gaasiküttega majakesed, autolõikamis- ja varinguplats ning mõned tsisternid ohtlike ainete jaoks. Enamus harjutusi teevad Helsingi päästjad linnas erinevatel objektidel, mis tagab ka väga hea võimaluse tähtsamate objektide õppimiseks.
Päästekoolist suundusime maa-alla, kus oli vanade päästeautode muuseum. Samuti oli seal väga palju mootorpritse ja tsiviilkaitse varustust (näiteks taskulampe). Sealt suundusime edasi Helsingi 1952. aasta olümpiastaadionile, kuhu on tehtud hostel. Taavi Tilk magas ilmselt samas voodis, kus ´52. aastal magas Paavo Nurmi, vähemalt ta ise arvab ja loodab seda. Naisterahvad said kahese toa ning meessoost isikud ööbisid kümnekesi ühes numbritoas. Hostel ei olnud just viie tärniga, kuid Sisekaitseakadeemia ühikaga kannatab võrdlust küll. Asjad ööbimispaika ära viidud, suundusime edasi Helsingi teise päästekomandosse, kus oli ka tuletõrjemuuseum. Seal tehti meile väga sisukas ja huvitav ekskursioon.
Sealsamas komando all asus ka väike pubi moodi nurgake, kus on võimalik nö rihm lõdvaks lasta. Meid võtsid seal vastu kaks päästekooli õpilast, kes õpivad spetsialistiõppes. Rääkisime üldisest elust ja olust, et kuidas pääste süsteem nendel ja kuidas meil töötab. Jutu kõrvale pakuti erinevaid suupisteid ja soomlaste Olvi. Õhtu jätkus jalutuskäiguga läbi Helsingi linna ööbimispaika, kus jätkus väike istumine ja jutu puhumine ilma võõrustajateta, kuid rohke huumoriga. (Mõni mees naeris lausa munad märjaks – silmamunad)
Järgmise päeva hommikul poole kaheksast saime süüa ning peale seda suundusime jällegi päästekooli, et tutvuda nende arvuti programmiga (Firestudio 4), millega nad harjutavad päästeala sündmuste lahendamist ja raadiosidet. Samuti näidati meile filmi kooli lõpetamiseks vajalikust lõpuharjutusest, mis kestab 24 tundi. Selle jooksul sooritavad nad erineva raskusastmega sündmusi.
Teisipäeval peale lõunasööki suundusime Helsingi suurimasse komandosse H1. Seal tutvustati erinevat tehnikat ning päästekomando elu. Tehnika võrreldes Eesti komandodega on väga mitmekülgne ja võimalusi tundus olevat palju rohkem. Näiteks on neil olemas spetsiaalse varustusega päästeauto puhtalt päästetööde jaoks ning selle auto liikmeid kutsuti pioneerideks, nemad tulekustutamisega ei tegele, selleks on teine auto ja meeskond.
Uhkest päästekomandost läksime tagasi pelastuskoulu viimast kohvi ja saiakest sööma ning meie poolt anti üle tänutäheks mõningad akadeemia meened. Seepeale sõidutati meid sadamasse, kust saime oma tagasisõidu piletid ning läksime viimast tutvust või siis hüvastijättu tegema Helsingi linnaga.
Lõpetavatele kursustele meie poolt edukat põrumist lõputöödel ja teistele õppimis rohket kevadet.
kolmapäev, 7. aprill 2010
Vaheraport
Juhuks kui kellelgi hakkas tekkima jälle tunne, et mida kuradit jälle nad ei kirjuta midagi, siis põhimõtteliselt ei ole meil midagi öelda ... suht sõnatud oleme. Põhjus on lihtsalt selles, et töö käib omas sektsioonides, iga üks oma lõputöö kallal. Usinamatel on lõputöö juba valmis, need käivad niisama tööl :) Esimene meie kursuse kontoritöötaja on Raido Jalas aka maadleja, kes on Lääne-Eesti Päästekeskuses Insenertehnilises büroos juhtivinspektor.
Ahjaa lisaks lõputööle on meil käimas ka endiselt üks õppeaine, millel nimeks Päästeala organisatsioon ja juhtimine, selles aines on meil hetkel koostamisel kodutöö (segab ilmselgelt keskendumist lõputööle)kus analüüsime ühte probleemset artiklit päästjate streigi, koondamise, eelarve ja muu säänse osas.
Kooli poole pealt on veel tulemas SKA aastapäevale pühendatud üritused. 15. aprill kell 12:30 toimub traditsiooniline ümber lipuväljaku jooks (kolledžite vaheline), peale seda on korvpalli ja võrkpalli võistlused vilistlaste ja praeguste õpilaste vahel. Ning nagu kombeks lõppeb sportlik päev afterpartyga Õpetajate Majas, kus toimub pidulik ball.
Muideks SKA võrkpalli MV jäi meie kursuse võistkond (täiendatud kahe võõrleegionäriga) teiseks. Viimases mängus alistati töötajad suhteliselt pingevabalt 2:1. Aplausi pole vaja :D
Hüva leili, Leili!
kolmapäev, 31. märts 2010
Demineerimine
Heip!
PS!Meremees tormiga randa ei vali! :)
Märtsikuu viimased kolm päeva veetsime Eerika tänaval Põhja-Eesti Pommigrupi õppeklassis. Seal rääkisid meile Eesti 73-st Demineerimiskeskuse töötajast kolm demineerimise alustest. Saime palju targemaks erinevatest lõhkeainetest ja lõhkekehadest ning, et mis vahe neil on. Ja puhtalt päästeseadusest maha kirjutades saame, et demineerimistööd on plahvatusohtlike esemete otsimine varem koostatud kava alusel, plahvatusohtlike esemete hävitamine, pommiähvarduste ja pommikahtluste kontroll, pommitehniline kontroll ning plahvatusjärgne tegevus sündmuskohal.
Lisaks räägiti meile veel millega tegeleb erikeemiatalitus ehk siis igasugu ohtlikele ainetele ja kiirgavatele allikatele reageeriv üksus.
Ja otse loomulikult õnnestus meil tutvuda Demineerimiskeskuses oleva varustusega ning oli võimalus proovida selga pommiülikonda ja sõita mööda hoovi pommirobotiga.
Pilt on pärit eelmisest aastast, kui me käisime Lääne-Eesti Pommigrupis.
Spordikooli lugudest nii palju, et 6. aprill on töötajatega viimane võrkpalli mäng (FÄNNE vaja :), lisaks käib registreerimine pinxi turniirile ning 15. aprill on SKA aastapäev, selle puhul toimuvad erinevad sportlikud võistlused. 20. aprill toimuvad SKA meistrivõistlused males! Olge aktiivsed ja võtek kõigest ja kõigist osa/tükike. :D
Lõpetuseks ütleks: ÄRA PUUTU POMMI!
Lisaks räägiti meile veel millega tegeleb erikeemiatalitus ehk siis igasugu ohtlikele ainetele ja kiirgavatele allikatele reageeriv üksus.
Ja otse loomulikult õnnestus meil tutvuda Demineerimiskeskuses oleva varustusega ning oli võimalus proovida selga pommiülikonda ja sõita mööda hoovi pommirobotiga.
Pilt on pärit eelmisest aastast, kui me käisime Lääne-Eesti Pommigrupis.
Spordikooli lugudest nii palju, et 6. aprill on töötajatega viimane võrkpalli mäng (FÄNNE vaja :), lisaks käib registreerimine pinxi turniirile ning 15. aprill on SKA aastapäev, selle puhul toimuvad erinevad sportlikud võistlused. 20. aprill toimuvad SKA meistrivõistlused males! Olge aktiivsed ja võtek kõigest ja kõigist osa/tükike. :D
Lõpetuseks ütleks: ÄRA PUUTU POMMI!
PS!Meremees tormiga randa ei vali! :)
laupäev, 27. märts 2010
Uisutamine
2010. aastal tegi SKA ajalugu ehk siis rohkem Päästekolledži neljas kursus - SKA parkimisplatsil valmis liuväli!!! Tasub küll mainida, et esimesel aastal uisutajate arv oli suhteliselt madal nagu ka osavõtt SKA Spordikeskuse poolt korraldatud sportlikust päevast "Tere kevad". Kolmapäeval 24. märts toimunud spordipäevast võtsid osa ainult Päästekolledži kadetid ning õppejõud-töötajad ja nende lapsed. Oli väga ilus ilm ja kõik kohale tulnud nautisid siis vastavalt uisutamist või suusatamist. Lisaks kõigele muule jagati lõpus ka auhindu ... näiteks helkurid, kruusid, sallid, botaanikaia külastuskaardid, Ampsu söögikaardid jne :P
Tunneme kaasa nendele, kes ei osalenud toredal sportlikul kolmapäeval.
Tunneme kaasa nendele, kes ei osalenud toredal sportlikul kolmapäeval.
Kolmandast aastast midagi
Videos olevad pildid on tehtud aasta tagasi, kui meid oli kaheksa (Kaitseväes olid Raido ja Aleksandr). Aga muidu nautige laulu!!! c(:
Seminarid
Ahhoi!
Neljapäev ja reede (25-26.03) toimus õppeaine Päästeala organisatsioon ja juhtimine raames päästealased seminarid. Praegusest elust ja tuleviku plaanidest käisid meile, kaugõppele ja päästekooli spetsialistidele rääkimas antud valdkonna juhtivad ametnikud Siseministeeriumist ja Päästeametist. Räägiti nii seadusandlusest kui ohvitseri eetikast ning me saime kõikidest päästeala valdkondadest ülevaate.
Selle huvitava seminari eest tänab RS060 Päästeala organisatsioon ja juhtimise õppejõudu Kadi Luht´i.
Neljapäev ja reede (25-26.03) toimus õppeaine Päästeala organisatsioon ja juhtimine raames päästealased seminarid. Praegusest elust ja tuleviku plaanidest käisid meile, kaugõppele ja päästekooli spetsialistidele rääkimas antud valdkonna juhtivad ametnikud Siseministeeriumist ja Päästeametist. Räägiti nii seadusandlusest kui ohvitseri eetikast ning me saime kõikidest päästeala valdkondadest ülevaate.
Selle huvitava seminari eest tänab RS060 Päästeala organisatsioon ja juhtimise õppejõudu Kadi Luht´i.
kolmapäev, 24. märts 2010
Loengutest
VIII semester on suhteliselt õppeaine vaba. Algas siis praktikaga, mis kestis kuus nädalat, peale seda toimuvad veel mõned loengud. Seni on olnud Päästeala organisatsioon ja juhtimine, kus omandame teadmisi päästest kui organisatsioonist ja selle juhtimisest. Seoses selle ainega toimub neljapäev-reede seminar, kus Päästeameti ja Siseministeeriumi ametnikud räägivad süsteemis toimuvast ning plaanidest. Lisaks on kevadsemestril veel Lõhkeained ja demineerimine, mis toimub välasjpool kooli Põhja-Eesti pommigrupis. Lisaks on kolledžil plaan saata meid ühe aine raames tutvuma Helsingisse sealse päästesüsteemiga.
Üks mahukamaid ülesandeid viimasel semestril on lõputöö koostamine ja selle kaitsmine komisjoni ees. Praeguseks on kursuse liikmed väga erineval maal selle tööga ... mõnel on juba praktiliselt valmis ... teine nuputab alles mida küll sinna kirja pann. Kõik üritavad küll lõpetada, kuid päästerõngaks on akadeemiline puhkus ning uuel aastal uue hooga lõputöö kirjutamine, seda ei taha tegelikult küll mitte keegi.
Pildil on Päästeameti logo.
Olge muhedad!
PS! Et saavutada meisterlikkust tuleb igapäev natukene võtta! ;)
Üks mahukamaid ülesandeid viimasel semestril on lõputöö koostamine ja selle kaitsmine komisjoni ees. Praeguseks on kursuse liikmed väga erineval maal selle tööga ... mõnel on juba praktiliselt valmis ... teine nuputab alles mida küll sinna kirja pann. Kõik üritavad küll lõpetada, kuid päästerõngaks on akadeemiline puhkus ning uuel aastal uue hooga lõputöö kirjutamine, seda ei taha tegelikult küll mitte keegi.
Pildil on Päästeameti logo.
Olge muhedad!
PS! Et saavutada meisterlikkust tuleb igapäev natukene võtta! ;)
teisipäev, 23. märts 2010
Praktika
1.veebruarist kuni 14. märtsini olime praktikal. Kuue nädala jooksul läbisime suurõnnetuste juhtimise, ennetuse ja kriisireguleerimise õppepraktika. Agaramad meie seast said võimaluse läbida kriisireguleerimise või ennetuse õppepraktika Siseministeeriumis või Päästeametis.
Kriisireguleerimise õppepraktikal tutvusime päästeasutuse kriisireguleerimise büroo ülesannetega ning külastasime ühte suurõnnetuse ohuga ettevõtet (nt. Henkel Makroflex AS Pärnu tehast, AS AGA GAAS Maardu täitmisjaam jms.)
Ennetuse õppepraktikal tutvusime päästeasutuse ennetustöö ülesannete ja töökorraldusega ning täitsime ennetaja ülesandeid (erinevate koolituste läbiviimine, osalemine nõupidamistel jms.)
Suurõnnetuste juhtimise õppepraktikal tutvusime päästeasutuse korrapidamisbüroo ülesannetega ning praktiseerisime päästetööde juhtimist operatiivkorrapidaja tasandil. Operatiivkorrapidajatega osalesime erinevate õnnetuste tagajärgede likvideerimisel (nt. liiklusavarii Tallinn-Tartu maanteel, suvila põleng Viraksaares, Tondi kergejõustikuhalli tulekahju, Tallinna kesklinnas elumaja tulekahju jms.).
Praktika jooksul tuli koostada aruanne, mis kajastas praktika eesmärkide ja ülesannete täitmist, samuti praktika kirjeldust ning üliõpilase enda hinnang praktikale.
Praktika kaitsmine toimus 17. märtsil, mille läbisime kõik edukalt.
Kuni märtsi lõpuni toimub tavapärane õppetöö ning siis saame põhjalikumalt hakata tegelema lõputööde koostamisega.
PS! Varas jätab väheamlt nagi varna, tuli mitte sedagi!
Kriisireguleerimise õppepraktikal tutvusime päästeasutuse kriisireguleerimise büroo ülesannetega ning külastasime ühte suurõnnetuse ohuga ettevõtet (nt. Henkel Makroflex AS Pärnu tehast, AS AGA GAAS Maardu täitmisjaam jms.)
Ennetuse õppepraktikal tutvusime päästeasutuse ennetustöö ülesannete ja töökorraldusega ning täitsime ennetaja ülesandeid (erinevate koolituste läbiviimine, osalemine nõupidamistel jms.)
Suurõnnetuste juhtimise õppepraktikal tutvusime päästeasutuse korrapidamisbüroo ülesannetega ning praktiseerisime päästetööde juhtimist operatiivkorrapidaja tasandil. Operatiivkorrapidajatega osalesime erinevate õnnetuste tagajärgede likvideerimisel (nt. liiklusavarii Tallinn-Tartu maanteel, suvila põleng Viraksaares, Tondi kergejõustikuhalli tulekahju, Tallinna kesklinnas elumaja tulekahju jms.).
Praktika jooksul tuli koostada aruanne, mis kajastas praktika eesmärkide ja ülesannete täitmist, samuti praktika kirjeldust ning üliõpilase enda hinnang praktikale.
Praktika kaitsmine toimus 17. märtsil, mille läbisime kõik edukalt.
Kuni märtsi lõpuni toimub tavapärane õppetöö ning siis saame põhjalikumalt hakata tegelema lõputööde koostamisega.
PS! Varas jätab väheamlt nagi varna, tuli mitte sedagi!
Spordikooli lood!
Muideks me võtsime blogi pidamise jälle teemaks ;)
Vahepealse pika aja jooksul oleme me olnud loomulikult aktiivsed nii spordi kui ka seltsielus. SKA spartakiaadi arvestuses on toimunud mõningad võistlused, millest ka järgnev lugu.
Veebruari alguses toimus sisekergejõustiku võistlused, kust meie kahjuks osa ei võtnud ... ei ole lihtsalt kerge võistluse huvilised. Küll aga on meil suusamehi ning nii osalesgi meie kursuselt kolm noormeest SKA suusatamise meistrivõistlustel. Tulemustega -22 kraadises külmas toimunud võistluses hoobelda ei saa, jäime suht pärapidajate rolli. Hästi võistles meie kolledži direktor, kes saavutas tubli II koha. Palju õnne!
Veebruari alguses hakkas ka võrkpalli turniir, mis kestab veel tänasepäevani. Mängimata on üks mäng, meie - RS060/FS090/KS090 vs Töötajad. Mäng on põhimõtteliselt teise koha peale, sest Piirivalvet enam püüda ei õnnestu. Jah, meil on selleks võistluseks üks suur koondvõistkond, kolm meie kursuselt ja teistelt kursustelt üks mängija, kuid kõik mängud oleme seni mänginud neljakesi. Peale Piirivalve on teised võistkonnad meie poolt seljatatud :)
Märtsis toimus võistkondlik sõudmisvõistlus (1000m), mis sai nagu kord ja kohus meie kursuse poolt ära võidetud. Võistkonna esisõudja oli Raido (aeg 3:14), teine number Aleksandr (3:19) ja kolmas Tauno (3:23). Pääste teist kursust edestasime 0,6 sekundiga c(:
Täna õhtul toimus ujumise MV kuid sellest me praegu ei räägi, sest ootame tulemusi! :)
Kena jaksu!
Veebruari alguses toimus sisekergejõustiku võistlused, kust meie kahjuks osa ei võtnud ... ei ole lihtsalt kerge võistluse huvilised. Küll aga on meil suusamehi ning nii osalesgi meie kursuselt kolm noormeest SKA suusatamise meistrivõistlustel. Tulemustega -22 kraadises külmas toimunud võistluses hoobelda ei saa, jäime suht pärapidajate rolli. Hästi võistles meie kolledži direktor, kes saavutas tubli II koha. Palju õnne!
Veebruari alguses hakkas ka võrkpalli turniir, mis kestab veel tänasepäevani. Mängimata on üks mäng, meie - RS060/FS090/KS090 vs Töötajad. Mäng on põhimõtteliselt teise koha peale, sest Piirivalvet enam püüda ei õnnestu. Jah, meil on selleks võistluseks üks suur koondvõistkond, kolm meie kursuselt ja teistelt kursustelt üks mängija, kuid kõik mängud oleme seni mänginud neljakesi. Peale Piirivalve on teised võistkonnad meie poolt seljatatud :)
Märtsis toimus võistkondlik sõudmisvõistlus (1000m), mis sai nagu kord ja kohus meie kursuse poolt ära võidetud. Võistkonna esisõudja oli Raido (aeg 3:14), teine number Aleksandr (3:19) ja kolmas Tauno (3:23). Pääste teist kursust edestasime 0,6 sekundiga c(:
Täna õhtul toimus ujumise MV kuid sellest me praegu ei räägi, sest ootame tulemusi! :)
Kena jaksu!
Akadeemia parim poeg!
Tere!
Suht ammu kirjutasime ... aga me elame veel ...
23. veebruaril toimus SKAs Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktus, kus tunnustati kooli parimaid õppureid. Meie oma maadleja, kui parim noor õppur, sai Päästeameti poolt Eesti esimese eriharidusega tuletõrjetöötaja ja hilisema Tallinna Kutselise Tuletõrje Komando ülema Hans Maide nimelise eristipendiumi. Päris tark või mis!?!
elame, aga no mis elu see on? :D
Tellimine:
Postitused (Atom)